Ríša Diviš: Na tabulku se podíváme až na konci!


Autor: zděnda - Datum: 22 březen 2010

Laťka je nastavena a její hodnota trvá. Výkony jdou směle ruku v ruce s body a ty nás po malých dávkách uklidňují. Barážové propadlo na nás sice stále ještě svádivě mrká, ale pomalu se ohlíží po jiných. Tři body proti Brnu pečetí dosavadní výkony ve skupině o udržení. K večernímu pozápasovému rozhovoru jsem si vybral Ríšu Diviše. Trochu se zdráhal, ale nakonec svolil a vzniklo tak příjemné povídání.Ríšo, dneska si připisujeme důležitou výhru nad Brnem, jak si viděl zápas tvýma očima?

Tak dneska to bylo důležitý určitě. Tabulka je jasně daná a nám to každopádně pomohlo. Já osobně se snažím, makám dozadu a dneska si myslím, že jsme s Čavarem tu pravou stranu podrželi. Hráli jsme vlastně přímo proti Dopitovi a to je vždycky zajímavý. Zahrál jsem si i přesilovku, takže za mě super.

Myslíš, že výsledek odpovídá předvedené hře?

Mně se teďka líbí jak hrajem, takže v tomhle mám jasno, dneska jsme si vítězství zasloužili.

Brno v posledních zápasech držel nad vodou skvělý brankář Hovi. Máš dojem, že dneska jsme jeho čáry porušili? Mně se nezdá, že by nějak exceloval...

...ale určitě nechytal nijak špatně. Ty tři góly, to byly jasný šance. To spíš u nich nás vychytal, tam jsme sahali po bodech. Takže nijak zvlášť podle mě nepolevil.

Další otázka je z kategorie lehčích. Martin Frolík nechtěně přihrál na jediný gól hostů, myslíš, že si to v kabině odnese?

(důrazně kroutí hlavou) Ani náhodou, to se stane. Jedině Cigi by mu moh' vynadat. Ale vzhledem k tomu, že v Berouně dostal gól v poslední vteřině a byl v klidu, přeci jenom je to ještě mladej, skromnej gólman, tak to rychle přejde. (úsměv)

To jsem rád. V úterý budeme hrát ve Varech a po dnešku je jasný, že tam mužstvo poputuje s 5-ti bodovým náskokem. Je to pro vás určité ulehčení?

No já myslím, že teď hrajeme dobrý zápasy, takže se určitě nebojíme. Fakt to neřešíme, nemyslíme na to. Na konci se na tu tabulku podíváme a myslím, že to co hrajeme, by nás mělo udržet nahoře.

A to je hlavní. Díky moc!

Taky díky kluci, čau!

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Tam-tamy duněly...
Vladimír Jeřábek (Kometa Brno):
První třetinu jsme nehráli vůbec do těla, spíš se bruslilo a kombinovalo, bylo to spíš technické než ubojované. Ve druhé třetině už se začalo trošku hrát, ale my jsme dneska dostali lekci v přesilovkách. Kladno je využilo, nám se to nepodařilo. Domácí měli větší potenci střel a tyhle maličkosti dneska rozhodují.

Otakar Vejvoda (HC Geus Okna Kladno):
Tak já si myslím, že my jsme dneska do toho zápasu vstoupili ofenzivněji než je zdrávo. Každopádně dneska to rozhodují hlavně ty přesilovky. V Brně jsme hráli dvakrát oslabení a dvakrát jsme inkasovali. V téhle fázi moc gólů ve hře pět na pět nepadá.

Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!