Pavel Patera: Musíme to zlomit prací a jenom prací!


Autor: zděnda - Datum: 14 Říjen 2010

Situace hokejová je trpká až hanba. Ale ono není všechno černobílé a nikdo nemá zájem na tom, aby Kladýnko úpělo na pozici bezesporu hanebné. Je velice snadné odsoudit kritikou lehkou jako pírko okamžiky, které tíží všechny zúčastněné jako těžká kovadlina. Všichni jsme jenom lidi a máme jeden cíl. Aspoň doufám. Doufá i modrobílý kapitán Pavel Patera.Pavle, po takovým zápase se asi těžko mluví...

Vnímame to asi všichni stejně, není to vůbec dobrý. Jsme ve slušný dece, nemůžeme dát góla, pak nějakýho dostaneme, strašně těžce se to pak v těch zápasech dotahuje. Pochopitelně se mi o tom těžko mluví.

To se bohužel nedá popřít. Přesto se zeptám. Byl dneska gólman Pardubic natolik stoprocentní? Nebo je to spíš v nás?

Samozřejmě je to hlavně v nás. Já tam sám měl několik šancí a střílím to furt do něj. To je prostě v háji.

Chci se ještě zeptat, zkoušeli jste třeba něco změnit. V trénincích, na poradách a tak. Změna často přeci jen pomáhá...

Měníme úplně všechno. Že bysme pro to nic nedělali, tak to teda fakt ne. Snažíme se změnit každou kravinu, každou maličkost. Mohli bysme si to i jít někam vyříkat, ale jdeme zápas od zápasu a nejde to.

Dokážeš najít na současné tristní situaci i něco pozitivního? Nevím, jestli mi rozumíš?

Jo já ti rozumim. No po takovýmhle zápase se těžko hledá cokoliv pozitivního. Ale tohle musíme zlomit jenom prací a zase jenom prací. Máme to bohužel v hlavách. Před zápasem se hecujem všechno, pak tam padne první gól a ten tým jde dolů a ...

...my potřebujem prostě nějakou haluz...

...no přesně tak. Nebo nějaký dvě teče. Nechci se rozhodně vymlouvat na štěstí. Ale loni jsme třeba hráli vyrovnanej stav a pak jsme to doklepli v náš prospěch a letos je to naopak. To na tebe pak padá a ty s tim níž a níž.

No nakonec se zeptám na otřepanou ale nutnou otázku. V neděli tu máme Brno a nebude to nic lehkýho. Má tvůj mančaft na to, aby ty body konečně udělal?

Každej zápas je jinej a my chceme udělat tlustou čáru za vším špatným, co bylo. Dneska ta první třetina taky nebyla špatná, byla celkem vyrovnaná. Pak se to bohužel začalo sypat. Musíme navázat na to dobrý.

Pavle, díky a pěsti dál držíme!

Díky kluci. Buďte trpěliví!

Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!