Libor Procházka: Marodka nás nezlomí, musíme se semknout!


Autor: zděnda - Datum: 22 Září 2010

Je to mrzuté, když přijdete o vítězství v posledních minutách a následně padnete ještě na penalty. Je to pak vabank, jak správně řekl Petr Kasík. Bohužel miska vah byla v našem případně prázdnější a tak místo prvních letošních bodů vítáme usmolený jeden. Musíme zabrat. Ví to i Libor Procházka.Tak Libore, čekali jsme tři body a je z toho jeden jediný. Kde se podle tebe situace přeloupla v tento vetchý výsledek?

Tu minutu a pùl do konce, to je jasný. Dostali jsme tam gól, rozhodně se na to musíme podívat na videu. Byly tam zřejmě dvě, tři chybičky, nechali jsme samotnýho hráče před bránou. To se prostě nesmí stát, zvlášť chviličku před koncem. Ale i předtím tam jeli tři hráči na jednoho, to je to samý. To se prostě nesmí stát. Zároveň musíme udržet nervy, i když nás ženete. Jakmile budeme vést o gól tak poctivě bránit, vytvořit si šance a pak třeba ten další gól přijde. Nesmíme se zbláznit, protože pak přijde tohle. Musíme se prostě zas poučit, to je celý.

Myslíš teda, že se hráči víc snaží než dodržují taktický pokyny?

No mùže tam být ta přemíra snahy. Pádíme po hlavě do útoku. My se musíme naučit hrát na 1:0, na 2:1 a takový výsledky. Je to strašně dùležitý i pro sebevědomí našeho gólmana. Ono to tam napadá, dva, tři góly a my máme dvakrát tolik šancí a stejně jsme prohráli.

A jak si to viděl ty osobně, měli jsme opticky navrch my nebo Zlíňáci?

Bylo to strašně vyrovnaný, takže s klidem řeknu padesát na padesát.

Tys tam dostal v jednu chvíli šlupku do hlavy. Tribuny už pomalu odškrtávaly dalšího hráče, jak bylo tobě? A kams to vùbec dostal?

No přímo do helmy naštěstí. Takže pohoda, nic se neděje.

Obligátní otázka. Jak to vidíš příště? Třinec bude silný soupeř...

Každopádně budem bojovat. Vyhrát se dá s každým, hraje se od začátku a my mùžem dát prvního góla. Oni znervózněj, teď v těch prvních zápasech je strašná výhoda, když dáš prvního góla. Mančaft psychicky naskočí, všichni jezdí. Když toho góla dostaneš, tak jsou všichni skleslí a každýmu to šrotuje v hlavě, vyhrajeme, nevyhrajeme a takový drobnosti. Ten první gól je ohromně dùležitej.

Ještě mi dovol jednu otázku. Máme už zas šílenou marodku. Cítíš to jako velké oslabení?

V každý lajně chybí hráč, někde dva. Kdyby jsme byli všichni pohromadě, je to jiný. Ty lajny byly už skoro neměnný a teď tam ty lidi chybí. Ale vymlouvat se na to nemůžeme. Musíme se o to víc semknout a bojovat.

Dík moc. Čau!

Za málo. Ahoj!

Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!