Jason Lepine: Doufám, že takový rachot nás čeká pokaždé!


Autor: zděnda - Datum: 18 Září 2011

Nová sezóna. Nové zážitky. Noví lidé. Jedním z nich je Jason Lepine. Kluk, který zatím provozoval nejkrásnější sportovní řemeslo jen za velikou louží. Už pár týdnů ale vstřebává, jak chutná hokej na starém kontinentě. Vydal se do neznáma, v kapse letenku, vzrušující pocit, že si zahraje hokej v rodišti velkého JJ a k tomu odhodlání překonat sám sebe. První krok má za sebou.

Takže Jasone, gratuluji, a bez dalších okolků se zeptám na tvé pocity po prvním mistrovském zápase za Kladno?

Díky. Zažili jsme zápas, který nabídl různé třetiny, soupeř nebyl vůbec špatný a my jsme si museli skutečně hrábnout, abychom uspěli a to se nakonec stalo. Takže super.

Kdo myslíš, že tedy měl během zápasu častěji navrch?

Myslím, že jsme měli docela dost ze hry v první třetině, ale potom jsme se dostávali docela hodně pod tlak soupeře, zaostávali jsme, ale zvedli jsme to a byli jsme zřejmě o chlup lepší.

Příští zápas ve Zlíně bude těžký. S jakým výsledkem bys byl spokojen? Remíza by byla v minulosti asi fajn, ale přeci jen, co od toho zápasu čekáš ty?

Náš tým půjde jednoznačně za vítězstvím. Myslím, že máme velký tým a ten by neměl dávat na kompromisy. Jsme dobří, chceme tam vyhrát.

Jak se ti líbila kulisa? Ochozy byly celkem plné...

Jo! Bylo to skvělý. Výborná atmosféra. Pískalo se, troubilo se a moc se mi líbily bubny. Zažil jsem to vlastně poprvé, ale jsem příjemně překvapenej. Doufám, že to tak bude pokaždé! (oboustranný smích)

Zeptám se tě z jiného soudku, jak si spokojený se životem na Kladně? Myslím ubytování, noví kámoši, kluci v kabině...

Řeknu ti, nemůžu být šťastnější, mám krásnej byt v úplně novým baráku, je zařízený, mám k dispozici auto a kluci jsou úplně super. I z trenérů mám dobrý pocit. Jsem fakt spokojenej.

Co Praha, tví přechůdci tam často vyráželi, jak jsi na tom ty?

Tento týden, jsem tam byl na nějakých nákupech a samozřejmě jsem si zašel na Pražský hrad. Chci tam zajet znovu, hlavně kvůli místním pamětihodnostem.

Poslední otázka. Trochu otřepaná. Jaké to pro tebe je hrát v klubu, kterému šéfuje Jaromír Jágr? A také setkat se s ním na ledě...

On mě sem pozval a to je jako sen. Když jsem byl s ním na ledě, poznal jsem například, že má nedostižnou techniku rukou. I těch pár týdnů s ním, mi dalo strašně moc.

Díky za rozhovor, myslím, že i ty budeš pro nás přínosem!

Děkuji. Ahoj.

Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!