Jan Eberle: Do baráže může spadnout i sedmý tým


Autor: zděnda - Datum: 18 leden 2010

Po zápase s vedoucí Plzní pocítil nejeden z nás pocit zadostiučinění a radosti z výhry. Podceňovaný celek dokázal, že být první není žádná propustka za třemi body. Rozhodovalo se na ledě a jedním z těch, kteří bojovali a vedli svůj celek za úspěchem byl i Honza Eberle. Po utkání měl pocity zhruba takové...Takže předně bych ti chtěl k dnešnímu výkonu pogratulovat a moje první otázka se váže ještě k předchozímu duelu s Vary. Ve čtvrtek zápas bez gólů, přesilovky šly vniveč a dneska úplně naopak, pět branek a produktivita i nasazení bylo výborné...

Tak já si myslím, že i v těch Varech jsme odevzdali solidní výkon. Tam nebyly šance pořádně ani na jedný straně a nám nepomohlo ani to, že jsme hráli disciplinovaně, protože jsme nevyužili ani jednu přesilovku. Naštěstí dneska to tam napadalo a připisujeme si tři body.

Ty osobně sis dneska připsal dva body za gól a nahrávku. Měl si ale i dvě další tutovky, byla ta lahůdková příhra na konci pro tebe "náplastí" za ty neproměněné šance?

No jasně, vždycky člověka mrzí, když ty tutovky nedá. Ale naštěstí ten výsledek nebyl takovej, že by nás to stálo body. A ta přihrávka? No viděl jsem tam Davida Stielera, tak jsem mu to zkusil dát a vyšlo mi to.

Trochu jsme se zase oklepali, ale pořád ta situace není příliš dobrá. Spousta lidí pasuje na baráž Kladno nebo Brno. Ale já si myslím, že by to mohl být klidně i někdo jiný. Máš taky ten dojem?

Myslím, že určitě. Není to jenom o nás nebo Brnu, tam je namočených spousta jiných týmů. Do sedmého místu to máš dvanáct bodů a z těch mančaftů tam může spadnout kdokoliv.

O Plzni je známo, že svojí hrou se snaží zastrašit soupeře, nezřídka se říká, že Plzeňáci hrají jako "prasata", měl jsi dnes také ten dojem?

Já si nemyslím, že hrajou jako "prasata", oni se snaží hodně bojovat. Hodně je v tom ovlivnil Martin Straka, to je výbornej tahoun, ten po všech chce, aby dřeli a je to na tom vidět. Všichni makaj nadoraz. Je pravda, že když se jim nedaří, tak je tam občas nějakej krosček. Ale jinak to dnes bylo v rámci fair play.

Martin Straka jim dnes právě chyběl, myslíš, že se to na jejich výkonu nějakým způsobem odrazilo?

Straka je Straka, ale my jsme dneska hráli fakt dobře a nemyslím si, že by se to na jejich výkonu nějak významně odrazilo. Na druhou stranu pro Plzeň je to klíčový hráč a chyběl jim určitě.

Honzo, dík za rozhovor, ať se daří!

Taky, mějte se!


Střípky z tiskovky:

Milan Razým (HC Plzeň):
Tak my jsme odehráli jedno z našich nejhorších utkání v sezóně. Nemůžeme se vymlouvat na nekompletní sestavu. Kladno lépe bruslilo, hrálo s větším nasazením a prokázalo větší bojovnost. Dali do toho srdce, chtěli vyhrát a povedli se jim zkraje přesilovky. Na zvrat jsme prostě neměli.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno):
Dneska jsme podali obětavý, bojovný výkon a po první třetině, kdy jsme vedli o dva góly, jsme se uklidnili a další snahou jsme si ten zápas nenechali utéct. Libor Procházka nastoupí ve středu za Beroun, dál uvidíme.

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!