Hvězdy doma!


Autor: zeliii - Datum: 17 Září 2012

Stanovisko Fanklubu k aktuální situaci:

Vážení fanoušci,
v návaznosti na změny, které jste jistě po vyhlášení stávky v NHL zaznamenali, a s nimi se množícími negativními ohlasy, které se objevují a prezentují se jako ohlasy "skalních" kladenských fanoušků, bychom rádi vše objasnili z pohledu našeho, tedy z pohledu Fanklubu Poldi Kladno.

V posledních letech jsme na Kladně byli svědky úpadku hokeje, který vedl téměř až k zániku tradiční bašty českého hokeje. Mnoho lidí volalo a vzývalo osobu Jaromíra Jágra mladšího, ať se konečně začne starat o klub, který mu dal vše, s čím v NHL uspěl a ať mu začne splácet svůj dluh. Stalo se... Všichni si tato léta pamatujeme, na stadiónu nás bylo poskrovnu, ale zůstali jsme věrní i v dobách nejhorších. V tomto období a v reakci na hlasy publika, které volaly konečně po změně, se velmi zlepšila pozice Fanklubu, který se stal rovnocenným partnerem klubu a klub bere také i díky angažovanosti pár lidí názor publika vážně. Spolupráce mezi oběma subjekty je založena na úzké a bezprostřední komunikaci, vrcholí podporou autobusových zájezdů, účastí na společných diskuzích s hráči a managementem, akcemi pro široké publikum a pod.

Také při otázce výluky v NHL jsme byli s vedením klubu v kontaktu a v předstihu jsme byli informováni o tom, co se případně bude dít. Záležitosti nám předložené jsme připomínkovali z pohledu aktivních fanoušků (vymezení sektorů, doprava) a došli společně k přijatelným závěrům. Krok všemi vzývaného JJ přesunout několik (nyní pouze jeden oficiálně ohlášený) zápasů do pražské O2 arény tedy v žádném případě nevnímáme jako podraz na fanoušky a vůbec se neztotožňujeme s názory těch, kteří se pod hlavičkou skalních fanoušků hrdě hlásí k bojkotu těchto utkání. Považujeme to naopak z hlediska propagace a stabilizace klubu za vhodnou variantu, ke které se majitel rozhodl. Bezplatná doprava, kterou bude možno využít, vychází také z úzké spolupráce a opět ukazuje, že vedení fanoušci nejsou jedno a to že chce, aby do Prahy mohl dorazit opravdu každý.

Nyní je ta doba, kdy celá extraliga mluví o nás, Kladno je na prvních stránkách novin, denně ve zprávách v televizi... Spolu s JJ v sestavě! Není to snad situace, o kterou nám celou dobu šlo? Vidět v našem dresu ty nejlepší odchovance by mělo být odměnou všem, kteří hokej na Kladně mají rádi a zcela rozumíme důvodům přesunu několika málo utkání do největší haly v Česku, obzvlášť je-li o naše fanoušky postaráno. Navíc přesně událost tohoto formátu může, a jistě bude mít, další dosah zejména v tom, že se i v našem městě konečně dočkáme minimálně rekonstrukce domovského stadionu a důstojných podmínek, po kterých už léta voláme. Ten čas přišel!

Krok šéfa klubu podporujeme a je jen na nás, abychom změnili tu "cizí" halu na naší a kladenské chorály se nesly od Libně po Vysočany. Každý par hlasivek a rukou se počítá!

Ukažme ve středu a případně kdykoliv jindy v O2 aréně, že není Kladno u Prahy, ale Praha u Kladna!!!

 

Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!