Česká televize


Syndikovat obsah Přejít na ČT sport
Zprávy z rubriky Hokej na portálu ČT sport
Aktualizace: před 21 min 6 sek

Badinka se předvedl na kempu Caroliny. Může si v NHL vybudovat dobrou pozici, zní z klubu

17. Červenec 2024 - 18:59

Obránce Dominik Badinka, jenž byl během letošního draftu NHL první volbou Caroliny, zaujal na nedávném rozvojovém kempu talentů Hurricanes. Od zástupců klubu slyšel řadu pochval a také slova podpory, že je hráčem, který se dokáže prosadit na velké scéně mezi hokejovou elitou.

Osmnáctiletý chomutovský rodák Badinka při draftu na konci června věřil, že jeho jméno zazní hned v prvním kole. Byl trochu zklamaný, když se tak nestalo, ale pak po něm sáhla ambiciózní Carolina, která o volbu v úvodním kole při výměně přišla. Uběhly pak jen dva týdny a talentovaný bek podepsal s klubem tříletou nováčkovskou smlouvu.

"Původně jsem si myslel, že bych se mohl dostat na řadu hned první den (draftu), takže to bylo docela těžké. Ale druhý den jsem pak byl šťastný, že si mě vybral právě tento tým. Jsem hrozně rád, že jsem právě tady," uvedl pro zámořská média Badinka, jenž minulou sezonu odehrál v dresu švédského Malmö.

Ohledně toho, jak bývá důležitý první dojem, si při příjezdu na kemp starosti nedělal. "Nervozitě moc nepodléhám. Ale zároveň se samozřejmě chcete ukázat v dobrém světle," řekl Badinka.

Podle všeho se mu to podařilo. "Řekli mi, že věří, že mohu hrát v NHL. Také jsem slyšel, co je k tomu zapotřebí především – musíte tvrdě pracovat a být chytrým hráčem. Je potřeba do toho dát úplně všechno a stoprocentně se na to zaměřit, aby se člověk do NHL dostal. A pak je důležité udělat také všechno pro to, abyste v lize zůstali. To byla hlavní rada, kterou jsem dostal," uvedl Badinka.

Sám věří, že už nazrál čas, aby načal zámořskou kapitolu kariéry. "Ve svém věku nemám něco, v čem bych vysloveně zářil, ale jsem všestranný obránce, který umí hrát na obou koncích kluziště. Mám dobré hokejové vidění, umím rozehrát, ale i vyvést puk, dobře bruslím. Ale jestli chci hrát za Carolinu, potřebuju skvěle zvládat všechno najednou," uvědomuje si Badinka.

Šanci v mužstvu, k jehož lídrům patří útočník Martin Nečas, který však dosud nenašel s vedením klubu společnou řeč ohledně nové smlouvy, by mohl brzy dostat.

"Získali jsme ho druhý den (draftu), ale pokud jde o talent, mluvíme tady o neuvěřitelně pohyblivém obránci, kterého je těžké obejít. Jeho velkou předností je rychlá práce v obraně, dokáže bleskově přistoupit k hráči a umí dobře bránit protiútoky soupeře. Zároveň výborně čte hru a nebojí se podpořit útok. Má výbavu, která je potřeba k tomu, aby si vybudoval dobrou pozici v NHL," ocenil asistent generálního manažera Darren Yorke.

Pardubice chtějí vyhrávat, o to větší výzva to je, říká Červenka, který se těší na souboj s Jágrem

15. Červenec 2024 - 17:00

Vrací se kvůli touze vyhrávat. Roman Červenka se rozhodl pro přesun ze Švýcarska do Pardubic, které mají jen ty nejvyšší cíle. Po zlatém šampionátu v Praze chce další úspěch přidat právě v dresu Dynama. V týmu se sejde s některými reprezentanty a v prvním extraligovém kole by mohl společně s Východočechy narazit na Jaromíra Jágra v dresu Kladna.

Červenka zvolil návrat domů i přes platnou smlouvu ve švýcarské lize, která se řadí mezi nejkvalitnější v Evropě. Loni v létě prodloužil kontrakt s týmem Rapperswil-Jona, v němž rovněž zastával roli kapitána, do konce sezony 2024/2025.

"Člověk hraje hokej proto, aby vyhrával. Byl to asi ten hlavní důvod. Tím spíš po mistrovství světa, když člověk zažije takovou radost, tak ji chce zažívat znova. Byl jsem zklamaný, když jsme letos ve Švýcarsku nehráli play-off. Stát se může cokoliv, neříkám, že Rapperswil nemůže vyhrát titul, ale ta šance není tak velká. Tady v Pardubicích je asi větší. Zároveň je to pro mě výzva – dostat Dynamo tam, kam si přeje," prohlásil Červenka.

Nabídek měl více, ale ta z Pardubic ho oslovila nejvýrazněji. "Co si budeme povídat – těch týmů s úplně největšími ambicemi není zase až tolik. S někým jsem mluvil, ale už nemá cenu se k tomu vracet, když jsem hráčem Pardubic. Tady do sebe všechno zapadlo, jak mělo. Potřebujete cítit ten zájem a důvěru ze strany klubu, což z Pardubic cítím. A také tu znám z nároďáku řadu kluků, což mi vše usnadní," vysvětlil Červenka.

V pardubickém týmu se setká s dalšími členy týmu světových šampionů obráncem Liborem Hájkem a útočníkem Lukášem Sedlákem, s kterým hrál na MS v Praze v útočné formaci a na ledě si skvěle rozuměli. "S Lukášem jsem o Pardubicích párkrát mluvil a dal mi jen dobré reference. Byl součástí toho mého rozhodnutí. Pro mě je důležité, že se klub chce neustále posouvat dopředu. Věřím, že si všechno sedne a dosáhneme všeho, co chceme," přál si Červenka.

Přiznal, že rozhodnutí utnout předčasně angažmá ve Švýcarsku nebylo jednoduché. "Klub chtěl, abych zůstal, ale nakonec vyhověli tomu, co jsem po nich chtěl, a i oni mohou z té dohody profitovat. Nechávám za sebou osm let ve Švýcarsku, je to kus života, ale všechno má nějaké řešení. Jsem rád, že jsme se shodli s rodinou a rodina mě podpořila, i díky tomu cítím, že dělám správný krok," podotkl.

Důležité pro něho bylo i to, že v Pardubicích dostal kontrakt na dva roky. "Na jednu sezonu by to nedávalo až takový smysl, jako když je to na dva roky," přikývl Červenka.

Extraligu i v průběhu zahraničního angažmá sledoval. "Hokej je hrozně vyrovnaný a nemyslím, že by byl nějaký velký rozdíl mezi ligami v Česku a ve Švýcarsku. Do extraligy se vrátila spousta dobrých hráčů z NHL, KHL i Evropy, ta liga má skvělou kvalitu a nic jednoduchého nečeká tým, ale ani mě. Zároveň není třeba se schovávat – Pardubice chtějí vyhrávat. O to větší výzva to je. Věřím, že i já k tomu napomůžu, abychom byli úspěšní. Těším se na to," řekl Červenka.

Vyjádřil se i k možnosti, že by kariéru uzavřel ve Slavii, kde hokejově vyrůstal. "Slavii sleduju, jak hokej, tak i fotbal. Samozřejmě jim přeju, aby hráli co nejlépe a posouvali se dopředu, ale těžko teď nějak predikovat, co bude dál," konstatoval Červenka.

První zápas proti Jágrovi

Od konce oslav zlata ze šampionátu se už začal připravovat. "Chci být připravený a v dobré kondici na začátek sezony," řekl hráč, jenž v Praze trénuje s dalším velikánem Jaromírem Jágrem. Právě s hrajícím majitelem Kladna dobyl v roce 2010 svůj první titul mistra světa.

"Není to úplně tak, že bychom se spolu připravovali, ale chodíme spolu na led. Dříve jsme spolu strávili nějaký ten rok, je to zábavné. Tak jsme se k té naší přípravě na ledě vrátili a uvidíme, co nám to oběma přinese. Jestli teda vůbec něco," podotkl s úsměvem Červenka.

Paradoxně právě kladenské Rytíře přivítají Pardubice ve středu 18. září v úvodním kole nové extraligové sezony. "Těším se na Jarouše, že si proti sobě zahrajeme hned ten první zápas. Nedávno jsem se to dozvěděl právě od něho," připustil Červenka.

"Bude to krásný start a věřím, že na to budeme oba dobře připravení. Od té doby mi vyhrožuje, že hned první střídání přijde nějaká sekera a podobně. Bude to zábava. Má to být jeho poslední sezona, ale kdo ví," pousmál se Červenka. "Proti němu si ale kdykoliv zahraju moc rád," těšil se.

Ještě neměl jasno, zda bude z Prahy dojíždět. "Musím si to teprve osahat, asi budu mít něco tady v Pardubicích a doma v Praze taky," nastínil Červenka. Plánuje však, že s týmem bude hned od prvního dne přípravy na ledě 29. července. "Člověk jde přece jen do nového prostředí, tak je myslím dobré, abych byl hned od začátku s mužstvem," řekl.

Dynamo potvrdilo přestup léta, za Pardubice bude hrát Červenka

15. Červenec 2024 - 13:07

Pardubice to s útokem na titul po prohraném finále z letošního jara myslí opravdu vážně a dalším krokem k vysněnému cíli má být příchod reprezentačního kapitána Romana Červenky. Nejlepší hokejista sezony dle Mezinárodní hokejové federace se vrací do extraligy po osmi letech, naposledy působil ve Švýcarsku.

Osmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa měl přitom ještě na příští sezonu smlouvu v týmu Rapperswil-Jona, kde byl také kapitánem. Červenka se upsal Dynamu na dva roky.

"Samozřejmě se těším. Je to nová výzva, kterou člověk vždycky potřebuje. Pokusíme se naplnit cíl, který tady je," uvedl Červenka, jenž dovedl národní tým v květnu na domácím šampionátu v Praze a Ostravě ke zlatu po čtrnácti letech.

"Moc se na vás těším. Vím, že vás chodí na hokej hodně a nemůžu se dočkat, až si před vámi zahraju a užiju si tu skvělou atmosféru," dodal Červenka ve videu na klubových sociálních sítích.

Jak potvrdil majitel pardubického klubu Petr Dědek, součástí dohody s Rapperswilem bylo i odstupné. "Dynamo je ambiciózní klub s velkou historií, hrály tady legendy a velké osobnosti. Jsem rád, že Roman se rozhodl u nás podepsat a bude toho součástí, protože on je také legendou. Mám z toho velkou radost, že má tu ambici s námi vítězit," pochvaloval si Dědek.

O možnosti Červenku získat začal Dědek uvažovat právě v průběhu domácího šampionátu. "S Romanovým agentem jsme dali v průběhu šampionátu první řeč. Pro český tým odváděl nadstandardní práci. A když pak Roman řekl, že by se tomu nebránil, tak jsme to rozjeli. Všem stranám to dávalo smysl a díky tomu ho teď máme tady u nás v Pardubicích," uvedl Dědek.

Zahraje si Červenka s desítkou?

Otázkou zůstává, zda bude moct Červenka v Pardubicích nosit na dresu své obvyklé číslo deset. Desítka je totiž vyřazená z užívání, pod stropem haly visí právě s tímto číslem dresy Jiřího Šejby a Josefa Palečka.

"Pokusíme se domluvit s legendami, které desítku nosily a mají dres u stropu arény, zda by číslo propůjčily. Roman by rád hrál s desítkou a věřím, že se to podaří dotáhnout k úspěšnému konci. Pokud bychom se nedomluvili, tak bude hrát Roman s číslem, které by mu vyhovovalo. A jestli bude kapitánem? To je věc kabiny, jak si to trenéři s Lukášem Sedlákem nastaví, o tom rozhodnou oni," prohlásil Dědek.

Pro ambiciózní Východočechy, kteří po loňském bronzu zůstali letos jedinou výhru od kýženého titulu, je Červenka druhou velkou letní posilou. Před měsícem podepsal s Dynamem dlouhodobý kontrakt po návratu ze zámoří jiný reprezentační útočník Jiří Smejkal.

"I když to pro ně také nebylo jednoduché, Rapperswil nám za všechno, co tam Roman odvedl, vyšel vstříc. Jsme moc rádi, že se nám ho podařilo získat. Ohledně dalších možných posil mohu říct, že nějaké místo tam ještě je, ale na druhou stranu jsme moc spokojení za to, co se nám podařilo dotáhnout k dohodě a jaké hráče jsme přivedli," konstatoval sportovní ředitel klubu Petr Sýkora.

Nosek touží po Stanley Cupu a podle toho si vybral: Panthers mají reálnou šanci zase zvítězit

10. Červenec 2024 - 11:50

Tomáš Nosek měl to štěstí, že hned ve své první celé sezoně, kdy si vybojoval stabilní místo v NHL, hrál finále Stanley Cupu. Jenže s Vegas Golden Knights tehdy v roce 2018 zůstal pod vrcholem. Přestože byl český útočník členem silných týmů, od té doby čeká marně na další šanci. Věří, že další příležitost nyní přijde s Floridou, které se upsal zkraje července na rok jako nechráněný volný hráč za 775 tisíc dolarů.

Jednatřicetiletý Nosek má před sebou páté angažmá v nejlepší hokejové lize světa. Po Detroitu, Vegas, Bostonu a New Jersey bude v barvách Panthers usilovat o třetí finále pro klub ze Sunrise za sebou a úspěšnou obhajobu letošního triumfu. Je přesvědčený, že se to může povést. "Proto jsem právě tady. To je důvod, proč jsem se rozhodl pro Floridu a podepsal s klubem smlouvu," řekl Nosek.

Touží po další příležitosti na velký triumf. Tehdy před šesti lety zařídil výhru v úvodním utkání, během finálové série dal celkem tři góly, ale radoval se soupeř z Washingtonu.

"Byl to můj první rok ve Vegas, začal jsem hrát stabilně v NHL a prošli jsme až do finále. Ale od té doby naháním tuhle šanci marně. A když jste navíc už starším hráčem, tak si uvědomujete, že moc času nezbývá. Snažíte se proto vybrat si (z nabídek) tým, který má reálnou šanci zvítězit. A Panthers tu šanci mají," věří Nosek.

Sám se mohl o tom, jak velká síla tkví ve floridském celku, přesvědčit v roli soupeře. V loňském play-off musel hned v prvním kole vstřebat vyřazení Bruins, kteří byli hlavním favoritem ligy a vedli 3:1 na zápasy. "V základní části jsme snad neprohráli ani jednou dva zápasy po sobě. A oni nás porazili třikrát za sebou. Už tehdy jsem věděl, že je to výjimečný tým. A letos to potvrdili," poukázal na zisk prvního Stanley Cupu v historii Panthers.

Tehdejší klání ještě posílilo v posledních letech rostoucí rivalitu mezi oběma kluby. Pardubický rodák ji teď pozná z druhé strany, v mužstvu, které se bude snažit dostat pod kůži Davida Pastrňáka a spol. "Nejsem první ani poslední, komu se něco takového přihodilo. Žádný problém, beru to v pohodě, k hokeji tohle patří," prohlásil Nosek.

Těší se na Barkova

Dokonce přiznal, že jsou v řadách Panthers hráči, které obdivoval i jako hráč na soupeřově střídačce. A jestli se na někoho obzvlášť těší, je to útočník Aleksander Barkov. "Viděl jsem ho mnohokrát. Připomíná mi Pavla Dacjuka," přirovnal Nosek současného kapitána k vynikajícímu ruskému centrovi, jenž se zařadil mezi legendy Detroitu. "Je to jeden z nejlepších hráčů pro obě strany hřiště a já se nemůžu dočkat, až ho budu sledovat ze stejné střídačky," těšil se Nosek.

Jako ceněný poctivec a specialista na obranné úkoly, který ale umí přispět i v ofenzivě, by měl v týmu zacelit mezeru po švédském centrovi Kevinu Stenlundovi, který odešel do Utahu. Očekává se také, že bude patřit mezi hráče určené na oslabení. "Hráli je během play-off fenomenálně. Věřím, že do toho dobře zapadnu a pár oslabení pomůžu ubránit," podotkl Nosek.

Základem pro něho však je, aby zůstal zdravý. Kvůli zranění pravé nohy, s níž musel na operaci, odehrál v minulém ročníku za Devils jen 36 utkání, v nichž si připsal dva góly a čtyři nahrávky. "Z toho pohledu to nebyla dobrá sezona. Byl jsem mimo hru více než polovinu sezony a pak mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do toho zase dostal a hrál svoji hru. Myslím, že až tak posledních 15 až 20 zápasů už jsem zase ukazoval, co umím. Nemohu se dočkat, až naskočím zase zpátky na led," uvedl Nosek.

V klubu ho vřele přijali. I v tomto ohledu věděl, do čeho jde. "Mluvil jsem o tom s Radkem Gudasem a jeho manželkou," prozradil, že novou adresu konzultoval s dosud posledním Čechem, který za Panthers hrál. "Pár kluků z týmu už se mi ozvalo a já se hrozně těším, až se připojím, zatím je všechno skvělé," pochvaloval si Nosek.

Čtvrtý do party. Osmdesátiny slaví po Nedomanském, Holečkovi a Pospíšilovi také Jiří Holík

9. Červenec 2024 - 20:30

Je čtvrtým z bývalých československých reprezentantů, kteří se narodili v silném ročníku 1944. Po Václavu Nedomanském, Jiřím Holečkovi a Františku Pospíšilovi dosáhl na významné životní jubileum také Jiří Holík. Legendární levé křídlo, nedostižný rekordman v počtu reprezentačních startů a bratr již zesnulého Jaroslava získal tři tituly mistra světa a čtyři medaile z olympijských her.

"Bouřících hal a hokeje vůbec mám za ta léta už dost," prohlásil před lety už jako spokojený důchodce. "Rád se na sport dívám, ale aktivně už se žádnému nevěnuju. S manželkou od podzimu do jara aktivně chodíme. A tím se celkově řídíme – pořád se hýbat. Ne přímo sportovat, ale pořád být aktivní a hýbat se," doplnil.

S hokejem začínal s bratrem na rybníce v rodném Havlíčkově Brodě, později oba hájili barvy tamní Jiskry. V roce 1963 odešel za Jaroslavem do Dukly Jihlava, kde ještě spolu s Janem Klapáčem vytvořili elitní útok, který armádní celek dovedl k sedmi titulům. Hráč s přezdívkou Malej nastoupil v dresu Jihlavy k 553 ligovým utkáním, v nichž vstřelil 283 branek.

Jaký odkaz zanechali Holeček, Holík, Nedomanský a Pospíšil? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

Jako bránící levé křídlo byl mladší z bratří Holíků dlouho nepostradatelný jak pro jihlavskou Duklu, tak i pro reprezentaci. Od roku 1964 absolvoval hráč s charakteristickou dvacítkou na zádech 14 světových šampionátů v řadě, vedle tří titulů z let 1972, 1976 a 1977 se podílel i na šesti stříbrech a čtyřech bronzech. Bez medaile se vracel pouze v roce 1967.

Se 109 odehranými zápasy je v historické tabulce mistrovství světa třetí, v počtu reprezentačních startů je s 319 duely, v nichž zaznamenal 132 branek, pátý. Může se pochlubit i čtyřmi cennými kovy z olympijských her (po dvou stříbrech i bronzech), zahrál si též na úspěšném Kanadském poháru 1976.

Po třetím vítězném šampionátu v roce 1977 se Holík, o nějž svého času usilovali Detroit Red Wings, vzdal reprezentace, aby se mohl více věnovat rodině. O rok později dostal povolení odejít do zahraničí, kde dvě sezony hrál za německý Rosenheim a poté jednu za Stadlau Vídeň. V roce 1981 ukončil kariéru, ale po třech letech se ještě na jednu sezonu vrátil na led v barvách druholigového EV Vídeň.

Po návratu ze zahraničí dokončil pedagogickou fakultu a učil zeměpis a tělocvik, kromě toho ve sportovních třídách koučoval mladé hokejisty. V 90. letech dělal šéfa Dukly Jihlava, dokonce kandidoval na post předsedy svazu, ale poté se z hokejového dění zcela vytratil. "Hned jak to šlo, tak jsem šel do důchodu, abych se mohl věnovat už jen sám sobě, manželce a dětem. A abych taky mohl dělat to, co mě baví," řekl otec Jiřího a Simony.

V roce 1999 byl Holík, jenž je s 415 góly v lize a reprezentaci na 11. místě v Klubu hokejových střelců, přijat do Síně slávy IIHF. O devět let později nemohl chybět mezi prvními jmény v nově vzniklé Síni slávy českého hokeje. Na ocenění a pocty si ale nijak zvlášť nepotrpí.

"Ještě kdyby mě tak politici každou chvíli nenaštvali, ale jinak si života vážně užívám. Rád se setkám s rodinou a přáteli. Některým bývalým spoluhráčům – a to včetně bráchy – už bohužel není dopřáno tady být. A já jsem tady na světě moc rád," prohlásil Holík.

Hokej fokus podcast: Dozvuky draftu a nejzajímavější hráčské přesuny v NHL

3. Červenec 2024 - 8:25

Zámořská NHL má za sebou rušný start letní přestávky. Přestože draft talentovaných nadějí tolik vzruchu nenabídl, otevření trhu s volnými hráči 1. července přineslo rekordní zápis. Jaký byl letošní draft a které kluby posílily na trhu nejlépe? Nejen to hodnotí v novém dílu Hokej fokus podcastu Tomáš Řanda, Matěj Hejda a Jan Denemark.

ODEBÍREJTE HOKEJ FOKUS PODCAST NA YOUTUBE KANÁLE ČT SPORT

Stáhněte si Hokej fokus podcast ve formátu mp3.

Podcasty webu ctsport.cz najdete v aplikacích Apple Podcasts - RSS - Soundcloud - YouTube nebo Spotify

Hokej fokus podcast

I. část: Hodnocení draftu (0:00).
II. část: Nejdůležitější podpisy volných hráčů (30:34).

Hudba použita ze skladeb:
Bam Bam – Oro Flash
Black Ant – Michael Vendette

ŽIVĚ Hokej fokus podcast: Dozvuky draftu a nejzajímavější hráčské přesuny v NHL

3. Červenec 2024 - 8:25

Zámořská NHL má za sebou rušný start letní přestávky. Přestože draft talentovaných nadějí tolik vzruchu nenabídl, otevření trhu s volnými hráči 1. července přineslo rekordní zápis. Jaký byl letošní draft a které kluby posílily na trhu nejlépe? Nejen to hodnotí v novém dílu Hokej fokus podcastu Tomáš Řanda, Matěj Hejda a Jan Denemark.

Reinhart zůstává na Floridě, Faksa poprvé mění působiště a do St. Louis míří i Jiříček

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka. Naopak gólman Jiří Patera se přesouvá z Vegas do Vancouveru. Útočník Martin Frk se vrací do zámoří a posílí Calgary. Radek Faksa a Adam Jiříček budou působit v St. Louis.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Naopak šampionský klub právě za Detroit vyměnil Vladimir Tarasenko. Čtyřnásobný účastník Utkání hvězd a vítěz Stanley Cupu i v roce 2019 se St. Louis letos nastoupil mimo jiné za Ottawu. V základní části nastřílel 23 gólů a přidal 32 asistencí, k triumfu Pantheres během play-off přispěl pěti brankami a čtyřmi asistencemi. Po sezoně se však stal volným hráčem. S Red Wings se domluvil na dvouletém kontraktu za 9,5 milionu dolarů.

Nashville na trhu s volnými hráči exceloval. Dosavadní kapitán Tampy Bay Stamkos uzavřel s Predators čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů, Marchessault se upsal na pět let za 27,5 milionu a Skjei uzavřel sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů.

Čtyřiatřicetiletému Stamkosovi skončila osmiletá smlouva na 68 milionů dolarů. Kapitánem Lightning byl posledních 11 sezon a v letech 2020 a 2021 dovedl tým k zisku Stanleyova poháru. O rok mladšímu Marchessaultovi vypršel ve Vegas šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Loni pomohl Vegas k triumfu ve Stanley Cupu a získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

V Tampě bude pokračovat švédský obránce Victor Hedman, jenž podepsal nový čtyřletý kontrakt na 32 milionů dolarů. Lightning si pojistili služby třiatřicetiletého dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru do konce sezony 2028/2029.

Ruský útočník Matvej Mičkov se po vyvázání ze smlouvy v Petrohradu dohodl na tříletém kontraktu ve Philadelphii. Flyers, kteří si devatenáctiletého talentovaného hráče vybrali v prvním kole loňského draftu NHL, oznámili, že s hráčem uzavřeli tříletou nováčkovskou smlouvu.

Ruský obránce Nikita Zadorov a švédský útočník Elias Lindholm se stali novými akvizicemi Bostonu a oba míří do kádru Bruins po působení ve Vancouveru. Devětadvacetiletý Zadorov podepsal šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Stejně starý Lindholm se rovněž jako nechráněný volný hráč upsal na sedm let za 54,25 milionu.

Švédský obránce Oliver Ekman-Larsson opouští kádr letošního vítěze Stanley Cupu Floridy a bude působit v Torontu, s kterým podepsal jako nechráněný volný hráč čtyřletou smlouvu na 14 milionů dolarů. Dvojnásobnému hokejovému mistrovi světa z let 2017 a 2018 skončil s Panthers roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů. Maple Leafs také uzavřeli šestiletou smlouvu na 27 milionů dolarů s kanadským bekem Chrisem Tanevem, kterého získali v sobotu z Dallasu výměnou za výběr v 7. kole draftu v roce 2026 a práva na útočníka Maxe Ellise.

Toronto také prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů.

Brandon Montour se rozloučil s Floridou a posílil Seattle. S Kraken podepsal třicetiletý Kanaďan jako nechráněný volný hráč sedmiletou smlouvu na 50 milionů dolarů. Seattle také angažoval stejně starého kanadského útočníka Chandlera Stephensona, jenž dosud působil ve Vegas a je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu – v roce 2018 triumfoval s Washingtonem a vloni s Golden Knights.

Pětadvacetiletý odchovanec pražské Slavie Patera uzavřel jako nechráněný volný hráč s Canucks roční dvoucestný kontrakt na 775 tisíc dolarů. V nejlepší lize světa dostal v této sezoně příležitost v šesti zápasech, měl průměr 3,98 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,3 procenta. Stejnou smlouvu získal také Stezka v Seattlu.

Nosek podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Frk se po roce stráveném ve švýcarské lize v Bernu a Rapperswilu vrací do Severní Ameriky bojovat o NHL, kde podepsal jako nechráněný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu s Calgary. V případě působení v prvním týmu Flames by si třicetiletý odchovanec Karlových Varů vydělal 775 tisíc dolarů. Frk má v NHL na kontě 124 zápasů za Carolinu, Detroit a Los Angeles.

V Dallasu dohrál útočník Radek Faksa, jenž poprvé v kariéře změní působiště. Stars ho po devíti odehraných sezonách poslali do St. Louis za budoucí vyrovnání. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i obránce Adam Jiříček, kterého si Blues v pátek vybrali v 1. kole draftu na 16. pozici a podepsali s ním tříletý nováčkovský kontrakt.

Jaccob Slavin se po devíti sezonách strávených v Carolině dohodl s vedením klubu na prodloužení spolupráce o dalších osm let. Třicetiletý dvojnásobný držitel Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče si vysloužil podpis nového kontraktu na celkem 51,69 milionu dolarů. V Carolině bude Slavin vázán do konce sezony 2032/2033.

Kanadský obránce Jakob Chychrun se stěhuje z Ottawy do Washingtonu výměnou za amerického beka Nicka Jensena a právo výběru ve třetím kole draftu v roce 2026. Na trhu s volnými hráči získal Washington také amerického zadáka Matta Roye, který po konci angažmá v Los Angeles podepsal šestiletý kontrakt na 34,5 milionu dolarů. Ottawa ještě uzavřela dvouletý kontrakt na osm milionů dolarů s kanadským útočníkem Davidem Perronem, jenž v roce 2019 získal Stanley Cup se St. Louis a poslední dva roky strávil v Detroitu.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský se s předstihem dohodl s vedením Montrealu na prodloužení smlouvy o osm let. Kontrakt přinese jedničce předloňského draftu celkem 60,8 milionu dolarů, tedy 7,6 milionu na sezonu. Dvacetiletý Slafkovský ve druhé sezoně v zámořské lize odehrál všech 82 zápasů a zaznamenal 50 bodů za 20 gólů a 30 asistencí. Celkově má v NHL bilanci 121 utkání a 60 bodů (24+36). Play-off zatím účastník tří mistrovství světa nehrál, letos Montreal obsadil předposlední místo ve Východní konferenci.

Reinhart zůstává ve Floridě, kam míří i Nosek. Faksa poprvé mění působiště

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka. Naopak gólman Jiří Patera se přesouvá z Vegas do Vancouveru. Útočník Martin Frk se vrací do zámoří a posílí Calgary. Tampa Bay se dočkala velké posily, útočníka Jakea Guentzela. Mohutně posiluje také Nashville, podepsal hvězdné útočníky Stevena Stamkose a Jonathana Marchessaulta a do obrany Bradyho Skjeie.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Nashville na trhu s volnými hráči exceloval. Dosavadní kapitán Tampy Bay Stamkos uzavřel s Predators čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů, Marchessault se upsal na pět let za 27,5 milionu a Skjei uzavřel sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů.

Čtyřiatřicetiletému Stamkosovi skončila osmiletá smlouva na 68 milionů dolarů. Kapitánem Lightning byl posledních 11 sezon a v letech 2020 a 2021 dovedl tým k zisku Stanleyova poháru. O rok mladšímu Marchessaultovi vypršel ve Vegas šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Loni pomohl Vegas k triumfu ve Stanley Cupu a získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

V Tampě bude pokračovat švédský obránce Victor Hedman, jenž podepsal nový čtyřletý kontrakt na 32 milionů dolarů. Lightning si pojistili služby třiatřicetiletého dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru do konce sezony 2028/2029.

Ruský útočník Matvej Mičkov se po vyvázání ze smlouvy v Petrohradu dohodl na tříletém kontraktu ve Philadelphii. Flyers, kteří si devatenáctiletého talentovaného hráče vybrali v prvním kole loňského draftu NHL, oznámili, že s hráčem uzavřeli tříletou nováčkovskou smlouvu.

Ruský obránce Nikita Zadorov a švédský útočník Elias Lindholm se stali novými akvizicemi Bostonu a oba míří do kádru Bruins po působení ve Vancouveru. Devětadvacetiletý Zadorov podepsal šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Stejně starý Lindholm se rovněž jako nechráněný volný hráč upsal na sedm let za 54,25 milionu.

Švédský obránce Oliver Ekman-Larsson opouští kádr letošního vítěze Stanley Cupu Floridy a bude působit v Torontu, s kterým podepsal jako nechráněný volný hráč čtyřletou smlouvu na 14 milionů dolarů. Dvojnásobnému hokejovému mistrovi světa z let 2017 a 2018 skončil s Panthers roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů. Maple Leafs také uzavřeli šestiletou smlouvu na 27 milionů dolarů s kanadským bekem Chrisem Tanevem, kterého získali v sobotu z Dallasu výměnou za výběr v 7. kole draftu v roce 2026 a práva na útočníka Maxe Ellise.

Toronto také prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů.

Brandon Montour se rozloučil s Floridou a posílil Seattle. S Kraken podepsal třicetiletý Kanaďan jako nechráněný volný hráč sedmiletou smlouvu na 50 milionů dolarů. Seattle také angažoval stejně starého kanadského útočníka Chandlera Stephensona, jenž dosud působil ve Vegas a je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu – v roce 2018 triumfoval s Washingtonem a vloni s Golden Knights.

Pětadvacetiletý odchovanec pražské Slavie Patera uzavřel jako nechráněný volný hráč s Canucks roční dvoucestný kontrakt na 775 tisíc dolarů. V nejlepší lize světa dostal v této sezoně příležitost v šesti zápasech, měl průměr 3,98 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,3 procenta. Stejnou smlouvu získal také Stezka v Seattlu.

Nosek podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Frk se po roce stráveném ve švýcarské lize v Bernu a Rapperswilu vrací do Severní Ameriky bojovat o NHL, kde podepsal jako nechráněný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu s Calgary. V případě působení v prvním týmu Flames by si třicetiletý odchovanec Karlových Varů vydělal 775 tisíc dolarů. Frk má v NHL na kontě 124 zápasů za Carolinu, Detroit a Los Angeles.

V Dallasu dohrál útočník Radek Faksa, jenž poprvé v kariéře změní působiště. Stars ho po devíti odehraných sezonách poslali do St. Louis za budoucí vyrovnání.

Jaccob Slavin se po devíti sezonách strávených v Carolině dohodl s vedením klubu na prodloužení spolupráce o dalších osm let. Třicetiletý dvojnásobný držitel Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče si vysloužil podpis nového kontraktu na celkem 51,69 milionu dolarů. V Carolině bude Slavin vázán do konce sezony 2032/2033.

Kanadský obránce Jakob Chychrun se stěhuje z Ottawy do Washingtonu výměnou za amerického beka Nicka Jensena a právo výběru ve třetím kole draftu v roce 2026. Na trhu s volnými hráči získal Washington také amerického zadáka Matta Roye, který po konci angažmá v Los Angeles podepsal šestiletý kontrakt na 34,5 milionu dolarů. Ottawa ještě uzavřela dvouletý kontrakt na osm milionů dolarů s kanadským útočníkem Davidem Perronem, jenž v roce 2019 získal Stanley Cup se St. Louis a poslední dva roky strávil v Detroitu.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský se s předstihem dohodl s vedením Montrealu na prodloužení smlouvy o osm let. Kontrakt přinese jedničce předloňského draftu celkem 60,8 milionu dolarů, tedy 7,6 milionu na sezonu. Dvacetiletý Slafkovský ve druhé sezoně v zámořské lize odehrál všech 82 zápasů a zaznamenal 50 bodů za 20 gólů a 30 asistencí. Celkově má v NHL bilanci 121 utkání a 60 bodů (24+36). Play-off zatím účastník tří mistrovství světa nehrál, letos Montreal obsadil předposlední místo ve Východní konferenci.

Reinhart zůstává ve Floridě, kam míří i Nosek. Patera jde ke Canucks a Frk se vrací do NHL

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka. Naopak gólman Jiří Patera se přesouvá z Vegas do Vancouveru. Útočník Martin Frk se vrací do zámoří a posílí Calgary. Tampa Bay se dočkala velké posily, útočníka Jakea Guentzela. Mohutně posiluje také Nashville, podepsal hvězdné útočníky Stevena Stamkose a Jonathana Marchessaulta a do obrany Bradyho Skjeie.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Nashville na trhu s volnými hráči exceloval. Dosavadní kapitán Tampy Bay Stamkos uzavřel s Predators čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů, Marchessault se upsal na pět let za 27,5 milionu a Skjei uzavřel sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů.

Čtyřiatřicetiletému Stamkosovi skončila osmiletá smlouva na 68 milionů dolarů. Kapitánem Lightning byl posledních 11 sezon a v letech 2020 a 2021 dovedl tým k zisku Stanleyova poháru. O rok mladšímu Marchessaultovi vypršel ve Vegas šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Loni pomohl Vegas k triumfu ve Stanley Cupu a získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

Ruský útočník Matvej Mičkov se po vyvázání ze smlouvy v Petrohradu dohodl na tříletém kontraktu ve Philadelphii. Flyers, kteří si devatenáctiletého talentovaného hráče vybrali v prvním kole loňského draftu NHL, oznámili, že s hráčem uzavřeli tříletou nováčkovskou smlouvu.

Ruský obránce Nikita Zadorov a švédský útočník Elias Lindholm se stali novými akvizicemi Bostonu a oba míří do kádru Bruins po působení ve Vancouveru. Devětadvacetiletý Zadorov podepsal šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Stejně starý Lindholm se rovněž jako nechráněný volný hráč upsal na sedm let za 54,25 milionu.

Švédský obránce Oliver Ekman-Larsson opouští kádr letošního vítěze Stanley Cupu Floridy a bude působit v Torontu, s kterým podepsal jako nechráněný volný hráč čtyřletou smlouvu na 14 milionů dolarů. Dvojnásobnému hokejovému mistrovi světa z let 2017 a 2018 skončil s Panthers roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů. Maple Leafs také uzavřeli šestiletou smlouvu na 27 milionů dolarů s kanadským bekem Chrisem Tanevem, kterého získali v sobotu z Dallasu výměnou za výběr v 7. kole draftu v roce 2026 a práva na útočníka Maxe Ellise.

Toronto také prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů.

Brandon Montour se rozloučil s Floridou a posílil Seattle. S Kraken podepsal třicetiletý Kanaďan jako nechráněný volný hráč sedmiletou smlouvu na 50 milionů dolarů. Seattle také angažoval stejně starého kanadského útočníka Chandlera Stephensona, jenž dosud působil ve Vegas a je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu – v roce 2018 triumfoval s Washingtonem a vloni s Golden Knights.

Pětadvacetiletý odchovanec pražské Slavie Patera uzavřel jako nechráněný volný hráč s Canucks roční dvoucestný kontrakt na 775 tisíc dolarů. V nejlepší lize světa dostal v této sezoně příležitost v šesti zápasech, měl průměr 3,98 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,3 procenta. Stejnou smlouvu získal také Stezka v Seattlu.

Nosek podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Frk se po roce stráveném ve švýcarské lize v Bernu a Rapperswilu vrací do Severní Ameriky bojovat o NHL, kde podepsal jako nechráněný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu s Calgary. V případě působení v prvním týmu Flames by si třicetiletý odchovanec Karlových Varů vydělal 775 tisíc dolarů. Frk má v NHL na kontě 124 zápasů za Carolinu, Detroit a Los Angeles.

Jaccob Slavin se po devíti sezonách strávených v Carolině dohodl s vedením klubu na prodloužení spolupráce o dalších osm let. Třicetiletý dvojnásobný držitel Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče si vysloužil podpis nového kontraktu na celkem 51,69 milionu dolarů. V Carolině bude Slavin vázán do konce sezony 2032/2033.

Kanadský obránce Jakob Chychrun se stěhuje z Ottawy do Washingtonu výměnou za amerického beka Nicka Jensena a právo výběru ve třetím kole draftu v roce 2026. Na trhu s volnými hráči získal Washington také amerického zadáka Matta Roye, který po konci angažmá v Los Angeles podepsal šestiletý kontrakt na 34,5 milionu dolarů. Ottawa ještě uzavřela dvouletý kontrakt na osm milionů dolarů s kanadským útočníkem Davidem Perronem, jenž v roce 2019 získal Stanley Cup se St. Louis a poslední dva roky strávil v Detroitu.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský se s předstihem dohodl s vedením Montrealu na prodloužení smlouvy o osm let. Kontrakt přinese jedničce předloňského draftu celkem 60,8 milionu dolarů, tedy 7,6 milionu na sezonu. Dvacetiletý Slafkovský ve druhé sezoně v zámořské lize odehrál všech 82 zápasů a zaznamenal 50 bodů za 20 gólů a 30 asistencí. Celkově má v NHL bilanci 121 utkání a 60 bodů (24+36). Play-off zatím účastník tří mistrovství světa nehrál, letos Montreal obsadil předposlední místo ve Východní konferenci.

Reinhart zůstává ve Floridě, kam míří i Nosek. Patera jde ke Canucks a Guentzel bude hrát za Tampu

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka. Naopak gólman Jiří Patera se přesouvá z Vegas do Vancouveru. S Canucks podepsal jako nechráněný volný hráč dvouletý dvoucestný kontrakt. Tampa Bay se dočkala velké posily, útočníka Jakea Guentzela. Mohutně posiluje také Nashville, podepsal hvězdné útočníky Stevena Stamkose a Jonathana Marchessaulta a do obrany Bradyho Skjeie.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Nashville na trhu s volnými hráči exceloval. Dosavadní kapitán Tampy Bay Stamkos uzavřel s Predators podle TSN čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů, Marchessault se upsal na pět let za 27,5 milionu a Skjei uzavřel sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů.

Čtyřiatřicetiletému Stamkosovi skončila osmiletá smlouva na 68 milionů dolarů. Kapitánem Lightning byl posledních 11 sezon a v letech 2020 a 2021 dovedl tým k zisku Stanleyova poháru. O rok mladšímu Marchessaultovi vypršel ve Vegas šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Loni pomohl Vegas k triumfu ve Stanley Cupu a získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay, která získala jeho práva. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

Ruský obránce Nikita Zadorov a švédský útočník Elias Lindholm se stali novými akvizicemi Bostonu a oba míří do kádru Bruins po působení ve Vancouveru. Devětadvacetiletý Zadorov podepsal podle TSN šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Stejně starý Lindholm se rovněž jako nechráněný volný hráč upsal na sedm let za 54,25 milionu.

Brandon Montour se loučí s působením v týmu letošního vítěze Stanley Cupu Floridy a posílil Seattle. S Kraken podle TSN podepsal třicetiletý Kanaďan jako nechráněný volný hráč sedmiletou smlouvu na 50 milionů dolarů. Seattle také angažoval stejně starého kanadského útočníka Chandlera Stephensona, jenž dosud působil ve Vegas a je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu – v roce 2018 triumfoval s Washingtonem a vloni s Golden Knights.

Paterovi skončil roční dvoucestný kontrakt s Golden Knights s příjmem na 775 tisíc dolarů pro NHL a 100 tisíc pro nižší AHL. Pětadvacetiletý odchovanec pražské Slavie uzavřel podle TSN jako nechráněný volný hráč s Canucks dvouletý dvoucestný kontrakt. Jeho finanční podmínky nebyly zveřejněny. V nejlepší lize světa dostal v této sezoně příležitost v šesti zápasech, měl průměr 3,98 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,3 procenta.

Stezka zamířil do Seattlu loni po dvou povedených sezonách ve Vítkovicích, do týmu Kraken se však neprobojoval a místo v NHL bojoval o Calder Cup v nižší soutěži ve farmářském celku Coachella Valley. Hokejisté Coachella Valley finále prohráli. V základní části AHL Stezka nastoupil do 27 zápasů, měl průměr 2,48 inkasované branky a úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Díky nové smlouvě v zámoří si může vydělat až 775 tisíc dolarů.

Nosek podle kanadské televizní stanice TSN podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Jaccob Slavin se po devíti sezonách strávených v Carolině dohodl s vedením klubu na prodloužení spolupráce o dalších osm let. Třicetiletý dvojnásobný držitel Lady Byng Memorial Trophy pro nejslušnějšího hráče si vysloužil podpis nového kontraktu na celkem 51,69 milionu dolarů. V Carolině bude Slavin vázán do konce sezony 2032/33.

Toronto prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů. Obránce Sean Durzi se s Utahem dohodl na čtyřleté smlouvě v celkové hodnotě 24 milionů dolarů.

Reinhart zůstává ve Floridě, kam míří i Nosek. Stezka pokračuje v Seattlu a Guentzel bude hrát za Tampu

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i český útočník Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka, jenž v uplynulé sezoně chytal za farmářský tým Coachella Valley v AHL. Tampa Bay se dočkala velké posily, útočníka Jakea Guentzela. Mohutně posiluje také Nashville, podepsal hvězdné útočníky Stevena Stamkose a Jonathana Marchessaulta a do obrany Bradyho Skjeie.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Nashville na trhu s volnými hráči exceloval. Dosavadní kapitán Tampy Bay Stamkos uzavřel s Predators podle TSN čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů, Marchessault se upsal na pět let za 27,5 milionu a Skjei uzavřel sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů.

Čtyřiatřicetiletému Stamkosovi skončila osmiletá smlouva na 68 milionů dolarů. Kapitánem Lightning byl posledních 11 sezon a v letech 2020 a 2021 dovedl tým k zisku Stanleyova poháru. O rok mladšímu Marchessaultovi vypršel ve Vegas šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Loni pomohl Vegas k triumfu ve Stanley Cupu a získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay, která získala jeho práva. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

Ruský obránce Nikita Zadorov a švédský útočník Elias Lindholm se stali novými akvizicemi Bostonu a oba míří do kádru Bruins po působení ve Vancouveru. Devětadvacetiletý Zadorov podepsal podle TSN šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Stejně starý Lindholm se rovněž jako nechráněný volný hráč upsal na sedm let za 54,25 milionu.

Toronto prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů. Obránce Sean Durzi se s Utahem dohodl na čtyřleté smlouvě v celkové hodnotě 24 milionů dolarů.

Stezka zamířil do Seattlu loni po dvou povedených sezonách ve Vítkovicích, do týmu Kraken se však neprobojoval a místo v NHL bojoval o Calder Cup v nižší soutěži. Hokejisté Coachella Valley finále prohráli. V základní části AHL Stezka nastoupil do 27 zápasů, měl průměr 2,48 inkasované branky a úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Díky nové smlouvě v zámoří si může vydělat až 775 tisíc dolarů.

Nosek podle kanadské televizní stanice TSN podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Reinhart z Floridy neodejde, Kane zůstává v Detroitu a Stezka v Seattlu. Guentzel bude hrát za Tampu

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem bude mimo jiné i český útočník Tomáš Nosek, který do týmu šampionů zamířil z New Jersey. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka, jenž v uplynulé sezoně chytal za farmářský tým Coachella Valley v AHL. Tampa Bay se naopak dočkala velké posily v osobě útočníka Jakea Guentzela.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Naopak Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů na play-off, bude pokračovat v Tampě Bay, která získala jeho práva. S Lightning uzavřel vysoký sedmiletý kontrakt na 63 milionů dolarů s ročním příjmem devět milionů.

Toronto prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. U Maple Leafs už však nebude pokračovat Tyler Bertuzzi, útočník podepsal s Chicagem na čtyři roky za 22 milionů dolarů. Obránce Sean Durzi se s Utahem dohodl na čtyřleté smlouvě v celkové hodnotě 24 milionů dolarů.

Stezka zamířil do Seattlu loni po dvou povedených sezonách ve Vítkovicích, do týmu Kraken se však neprobojoval a místo v NHL bojoval o Calder Cup v nižší soutěži. Hokejisté Coachella Valley finále prohráli. V základní části AHL Stezka nastoupil do 27 zápasů, měl průměr 2,48 inkasované branky a úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Díky nové smlouvě v zámoří si může vydělat až 775 tisíc dolarů.

Nosek podle kanadské televizní stanice TSN podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 775 tisíc dolarů. U Devils mu vypršel roční kontrakt na rovný milion dolarů. Odchovanec Pardubic sehrál v uplynulé sezoně za New Jersey i vinou zranění pravé nohy a operace z konce listopadu jen 36 zápasů a zapsal bilanci 2+4. Byl potom v přípravě české reprezentace před mistrovstvím světa, ale dostal příležitost jen na Českých hokejových hrách.

Reinhart z Floridy neodejde, dohodl se na osmileté smlouvě. Kane zůstává v Detroitu, Stezka v Seattlu

1. Červenec 2024 - 10:25

Ještě před otevřením trhu s volnými hráči se v NHL událo několik zajímavých podpisů. Letošní vítěz Stanley Cupu s Floridou Sam Reinhart podepsal s Panthers nový lukrativní osmiletý kontrakt. Adresu nezmění ani veterán Patrick Kane, jenž se dohodl s Detroitem na jednoleté smlouvě. Novou roční dvoucestnou dohodu podepsal se Seattlem brankář Aleš Stezka, jenž v uplynulé sezoně chytal za farmářský tým Coachella Valley v AHL.

Reinhart prožil životní sezonu. Osmadvacetiletý útočník nastřílel v dresu Floridy v základní části 57 gólů a v 82 zápasech vyprodukoval 94 bodů. Stal se tak druhým nejlepším střelcem za Austonem Matthewsem (69). Reinhart nasázel 27 přesilovkových branek a připsal si jedenáct vítězných gólů. V play-off pomohl Panthers k premiérovému zisku Stanley Cupu 16 body (10+6) ve 24 zápasech. Kanonýr si vydělá 8 625 000 dolarů ročně a celkem 69 milionů.

Působiště nezmění ani 35letý útočník Kane, neboť se s Detroitem dohodl na prodloužení smlouvy o rok za čtyři miliony dolarů, na bonusech si může navíc vydělat dalších 2,5 milionu. Veterán zaznamenal v dresu Red Wings v posledním ročníku 47 bodů (20+27) v 50 zápasech základní části. S klubem se však neprobojoval do play-off, k postupu chyběl Detroitu bod. Red Wings nehráli vyřazovací část o Stanley Cup poosmé v řadě, což je nejdelší období v klubové historii.

Naopak forvard Jake Guentzel po krátké epizodě v Carolině, kam se přesunul z Pittsburghu před uzávěrkou přestupů před play-off, bude pokračovat v Tampě Bay, která získala jeho práva. Dohoda s Lightning zatím nebyla specifikována.

Toronto prodloužilo smlouvy dvěma hráčům. Útočník Max Domi kývl na čtyřletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů, obránce Timothy Liljegren podepsal dvouletou dohodu na šest milionů. Obránce Sean Durzi se s Utahem dohodl na čtyřleté smlouvě v celkové hodnotě 24 milionů dolarů.

Stezka zamířil do Seattlu loni po dvou povedených sezonách ve Vítkovicích, do týmu Kraken se však neprobojoval a místo v NHL bojoval o Calder Cup v nižší soutěži. Hokejisté Coachella Valley finále prohráli. V základní části AHL Stezka nastoupil do 27 zápasů, měl průměr 2,48 inkasované branky a úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Díky nové smlouvě v zámoří si může vydělat až 775 tisíc dolarů.

NHL se rozrostlo o třináct českých talentů, Badinka míří za Nečasem

29. Červen 2024 - 22:25

Celkem třináct českých hokejistů se dostalo do výběru zámořských celků při letošním draftu, tedy stejně jako v roce 2005. Jako 16. hráče si St. Louis vybralo plzeňského obránce Adama Jiříčka, dalších šest jeho krajanů jej do NHL bude následovat. Obránce Dominika Badinku si ve 2. kole vybrala jako 34. hráče Carolina.

Osmnáctiletý odchovanec Chomutova doposud Česko reprezentoval z větších akcí pouze na Hlinka Gretzky Cupu, od roku 2022 působí v severní Evropě. Nejprve v Jokeritu Helsinky a poslední sezonu v Malmö, za které nastoupil i v nejvyšší švédské seniorské soutěži.

"Jsem opravdu šťastný. Jsem velký fanda Brenta Burnse, za mě má největší talent v NHL, Martin Nečas v Carolině taky hraje a trenér odvádí skvělou práci," citoval Badinku web nhl.com/cs.

"Mými vzory, podle kterých se snažím budovat svoji kariéru, jsou Alex Pietrangelo a John Carlson," doplnil Badinka.

Práva na tři české hráče získalo St. Louis, jehož zástupci si ve 3. kole vybrali útočníky Ondřeje Kose a Adama Jecha. "(Jiříček a Kos) jsou jedni z mých nejlepších kamarádů. Tohle je fakt cool, jsem nadšený z toho, že se potkáme v přípravě, Adamovi jsem už včera gratuloval," radoval se Jecho.

Tým Blues získal ve 2. kole jako celkově 56. hráče i obránce Lukase Fischera, syna českého vítěze Stanleyova poháru a mistra světa z roku 2005 Jiřího Fischera. Sedmnáctiletý bek má české i americké občanství, reprezentovat však momentálně může jen USA.

Další krok k prosazení se v NHL udělali i Ondřej Becher, Jakub Milota, Miroslav Holinka, Aleš Čech, Maxmilian Curran, Vojtěch Hradec, Matyáš Melovský, Petr Sikora a Jakub Fibigr. Trochu nečekaně na draftu zaznělo jméno dvacetiletého Čecha, jehož se rozhodl draftoval Utah. Oproti predikcím naopak nedošlo na libereckého obránce Tomáše Galvase nebo brankáře Lukáše Matěchu.

Jedničkou draftu NHL se stal Celebrini, Jiříčka si na 16. pozici vybralo St. Louis

29. Červen 2024 - 7:58

Žádné překvapení. Macklin Celebrini, největší hokejový talent letošního draftu NHL, byl vybrán San Jose Sharks jako celková jednička. Nejvýše draftovaným českým hráčem byl plzeňský obránce Adam Jiříček, na kterého ukázalo St. Louis z šestnácté pozice. Na dalšího Čecha v prvním kole už nedošlo.

Celebrini, který se letos představil na juniorském mistrovství světa, kde Kanada vypadla ve čtvrtfinále po porážce s Českem 2:3, působil v poslední sezoně v týmu Boston University v soutěži NCAA.

"Je to neskutečný pocit. O tomto okamžiku jsem snil už od dětství a teď se stal skutečností. Je to úžasný pocit," řekl Celebrini televizní stanici ESPN. Rodák z Vancouveru v univerzitní soutěži nasbíral v 38 zápasech 64 bodů za 32 branek a stejný počet asistencí.

"Jsem nadšený, že si mě vybral tak skvělý klub. A jsem maximálně natěšený na to, co přijde dál. Mám spoustu pocitů, ale ze všeho nejvíc velkou radost a jsem nadšený," uvedl Celebrini, který letos získal jako nejmladší hokejista v historii Cenu Hobeyho Bakera pro nejlepšího hráče NCAA.

Dvojkou draftu se stal běloruský obránce Arťom Levšunov, jehož získalo Chicago. Jako třetí volili zástupci Anaheimu a rozhodli se získat práva na kanadského útočníka Becketta Senneckeho, který přitom v žebříčcích nefiguroval v první desítce. "Věřil jsem, že by si mě mohlo vybrat Chicago a stalo se. Jsem šťastný," řekl Levšunov, jenž se stal nejvýše draftovaným Bělorusem v historii.

Velký aplaus v hale Sphere v Las Vegas v Nevadě, kam dorazilo přes 14 tisíc diváků, sklidila zpěvačka Céline Dion, která na pódiu zastupovala Montreal a ohlásila volbu Canadiens, kterou se stal na páté pozici ruský útočník Ivan Děmidov. Jako šestý šel na řadu syn Jaromea Iginly Tij, jehož práva vlastní Utah, kam se klub přestěhoval z Arizony. Celkově třináctou volbu Philadelphie Jetta Luchanka oznamoval proslulý hlasatel z prostředí boxu Michael Buffer.

Šestým nejvýše vybraným Evropanem se stal Adam Jiříček, který podstatnou část sezony vynechal kvůli zranění. Na juniorském mistrovství světa si poranil koleno a musel na operaci. V NHL působí i jeho starší bratr David, kterého před dvěma lety draftoval jako šestého hráče celkově Columbus. Jedná se o první českou bratrskou dvojici, která prošla prvním kolem draftu NHL, a teprve o pátou mimo Severní Ameriku.

"Bylo neuvěřitelné slyšet moje jméno," uvedl Jiříček v rozhovoru na webu nhl.com/cs. "Je neuvěřitelné, že tady můžu být. Užívám si každý moment," doplnil rodák z Klatov, jenž v den draftu slavil 18. narozeniny.

Stejně jako tehdy v Montrealu byla v hledišti celá rodina. "Je nás hodně. Super, že si to můžeme užít společně," řekl Jiříček. "Jak draft probíhal, trošku jsem očekával, že by to tak mohlo dopadnout. Malinko jsem to tušil. Draft a NHL je pro mě další motivace. Takový odrazový můstek," uvedl Jiříček, jenž podle svých slov není po operaci ještě stoprocentně fit. "Vše je ale na dobré cestě," dodal.

Velký úspěch zaznamenal norský hokej, který zastoupili hned dva hráči. Historicky prvním Norem vybraným v prvním kole se stal Michael Brandsegg-Nygard, jehož si o příčku dříve než Jiříčka vybral Detroit. Jeho spoluhráč z letošního mistrovství světa v Praze Stian Solberg šel na řadu jako 23. hráč v pořadí, když na něj ukázal Anaheim.

Pořadí 1. kola draftu NHL 2024 (v pořadí tým NHL – hokejista – národnost – post – dosavadní tým/soutěž):

1. San Jose – Macklin Celebrini – Kanada – útočník – Boston University/NCAA,
2. Chicago – Arťom Levšunov – Bělorusko – obránce – Michigan State University/NCAA,
3. Anaheim – Beckett Sennecke – Kanada – útočník – Oshawa Generals/OHL,
4. Columbus – Cayden Lindstrom – Kanada – útočník – Medicine Hat/WHL,
5. Montreal – Ivan Děmidov – Rusko – útočník – SKA-1946 Petrohrad/MHL,
6. Utah – Tij Iginla – Kanada – útočník – Kelowna/WHL,
7. Ottawa – Carter Yakemchuk – Kanada – obránce – Calgary Hitmen/ WHL,
8. Seattle – Berkly Catton – Kanada – útočník – Spokane/WHL,
9. Calgary – Zayne Parekh – Kanada – obránce – Saginaw Spirit/OHL,
10. New Jersey – Anton Silajev – Rusko – obránce – Nižnij Novgorod/KHL,
11. San Jose – Sam Dickinson – Kanada – obránce – London Knights/OHL,
12. Minnesota – Zeev Buium – USA – obránce – University of Denver/NCAA,
13. Philadeplhia – Jett Luchanko – Kanada – útočník – Guelph Storm/OHL,
14. Buffalo – Konsta Helenius – Finsko – útočník – Jukurit Mikkeli/Fin.,
15. Detroit – Michael Brandsegg-Nygard – Norsko – útočník – Mora/Švéd.,
16. St. Louis – Adam Jiříček – Česko – obránce – Plzeň/ČR,
17. Washington – Terik Parascak – Kanada – útočník – Prince George Cougars/WHL,
18. Chicago – Sacha Boisvert – Kanada – útočník – Muskegon Lumberjacks/USHL,
19. Vegas – Trevor Connelly – USA – útočník – Tri-City Storm/USHL,
20. New York Islanders – Cole Eiserman – USA – útočník – USA "18"/NTDP,
21. Montreal – Michael Hage – Kanada – útočník – Chicago Steel/USHL,
22. Nashville – Jegor Surin – Rusko – útočník – Loko Jaroslavl/MHL,
23. Anaheim – Stian Solberg – Norsko – obránce – Valerenga/Nor.,
24. Utah – Cole Beaudoin – Kanada – útočník – Barrie Colts/OHL,
25. Boston – Dean Letourneau – Kanada – útočník – St. Andrew's College/PHC.
26. Los Angeles – Liam Greentree – Kanada – útočník – Windsor Spitfires/OHL,
27. Chicago – Marek Vanacker – Kanada – útočník – Brantford Bulldogs/OHL,
28. Calgary – Matvej Gridin – Rusko – útočník – Muskegon Lumberjacks/USHL,
29. Dallas – Emil Hemming – Finsko – útočník – TPS Turku/Fin.,
30. New York Rangers – Eric Emery – USA – útočník – USA "18"/NTDP,
31. Toronto – Ben Danford – Kanada – obránce – Oshawa Generals/OHL,
32. Edmonton – Sam O'Reilly – Kanada – útočník – London Knights/OHL.

Kladno oznámilo comeback staronového trenéra, na střídačku Rytířů se vrací Čermák

28. Červen 2024 - 9:47

Novým koučem hokejistů Kladna se stal David Čermák. K týmu Rytířů se vrací po dvou letech, v rolích jeho asistentů budou figurovat Václav Skuhravý a Petr Svoboda.

Třiapadesátiletý Čermák se stal nástupcem Otakara Vejvody, který u mužstva skončil po dvou letech a druhé úspěšné baráži o extraligu. Nově bude asistentem Pavla Grosse ve Spartě.

Čermák působil v extralize naposledy v ročníku 2022/23, během něhož vedl České Budějovice. V uplynulé sezoně byl hlavním koučem reprezentační osmnáctky, u níž bude nadále působit.

Šestá sezona v mateřském klubu

Kladenský rodák Čermák ve středočeském celku vyrostl nejen hokejově, ale také jako trenér, když se zprvu věnoval mládeži. Na střídačce A-týmu ho včetně působení v roli asistenta čeká šestá sezona. Před odchodem na jih Čech zastával i pozici sportovního manažera. "Jsem rád, že jsem zpátky na Kladně. Doufám, že sezonu zvládneme lépe než ty předchozí a zabojujeme o play-off," přál si Čermák.

Pětačtyřicetiletý Skuhravý, na jehož kontě je přes tisíc extraligových startů, má ke klubu rovněž blízký vztah. "Na Kladno se hodně těším. Vyrůstal jsem tady, takže i to celému přesunu přispělo," doplnil bývalý útočník, jenž v minulé sezoně působil ještě jako aktivní hráč ve třetiligovém Chebu. Zkušenosti s pozicí asistenta kouče má z Karlových Varů.

Čtyřiačtyřicetiletý Svoboda se během kariéry stal juniorským mistrem světa, zahrál si i v NHL, ale již od roku 2006 sbírá trenérské zkušenosti. Stejně jako Čermák působil u mládežnických reprezentačních výběrů, v extralize koučoval naposledy v sezoně 2022/23, kdy zastával roli asistenta hlavního trenéra v Hradci Králové.

"Mám radost, že jsem zpátky v extralize, a věřím, že zde uděláme dobrý výsledek. Rád přijímám nové výzvy a doufám, že naše spolupráce bude šlapat ke vší spokojenosti," prohlásil Svoboda.

První tréninky na ledě čekají kladenské hokejisty ve druhé polovině července, od srpna budou mít na programu i přípravné zápasy.

MacKinnon je králem NHL, získal Hart Trophy i Ted Lindsay Award

28. Červen 2024 - 7:57

Galavečer NHL v Las Vegas si podmanil kanadský útočník Nathan MacKinnon z Colorada, který poprvé v kariéře obdržel Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže a zároveň i Ted Lindsay Award pro nejlepšího hráče podle Hráčské asociace NHLPA. Český reprezentant David Pastrňák z Bostonu figuruje na pozici pravého křídla druhého All Star týmu.

Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře obdržel Connor Hellebuyck z Winnipegu, jenž měl už dříve jistotu William M. Jennings Trophy určenou gólmanovi (či gólmanům) z týmu, který v základní části NHL obdržel nejmenší počet branek.

James Norris Memorial Trophy pro nejlepšího obránce získal další Američan Quinn Hughes, jenž ve Vancouveru tvořil obranný pár s Filipem Hronkem. Nejlepším nováčkem za minulou sezonu a držitelem Calder Memorial Trophy byl vyhlášen osmnáctiletý kanadský útočník Connor Bedard z Chicaga.

Osmadvacetiletý centr MacKinnon, který je po celou dosavadní kariéru v NHL věrný barvám Avalanche a v roce 2022 s nimi slavil zisk Stanley Cupu, dosáhl na nejprestižnější individuální cenu s velkým náskokem. V hlasování členů Asociace profesionálních hokejových novinářů byl ze 194 hlasů první ve 137 případech a získal 1740 bodů, zatímco zbývající finalisté Nikita Kučerov z Tampy Bay 1269 a Connor McDavid z Edmontonu, jenž loni uspěl již potřetí, 845 bodů. Pastrňák byl osmý s 41 body.

Hart Trophy obdržel MacKinnon na čtvrtý pokus, co se dostal mezi trojici finalistů. Po sezoně 2017/18 byl druhý za Taylorem Hallem z New Jersey, v ročníku 2019/20 si to zopakoval, když se před něj dostal Leon Draisaitl z Edmontonu. O rok později byl třetí, když vedle vítězného McDavida skončil před ním také Auston Matthews z Toronta, vítěz Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce minulé sezony.

"Myslím, že když už se dostanete až sem (mezi finalisty), tak vážně chcete vyhrát. Už jsem byl párkrát nominovaný, ale nikdy jsem se nedostal ani blízko k tomu, abych vyhrál. I když v roce 2018 jsem si myslel, že nějaká šance je. Stejně tak jsem si to myslel i letos, ale nevěděl jsem, co se stane. Connor a 'Kuch' měli neuvěřitelnou sezonu, oba se dostali na sto asistencí... Chtěl jsem si to tady hlavně pořádně užít. A že jsem nakonec vyhrál, to je opravdu něco," prohlásil MacKinnon.

Jednička draftu z roku 2013 MacKinnon pokořil v základní části podruhé za sebou stobodovou hranici. Odehrál všech 82 zápasů a nové osobní maximum posunul na vynikajících 140 bodů za 51 gólů a 89 nahrávek. Nechal tak za sebou již pětinásobného vítěze bodování McDavida (132 bodů), lepší byl jen vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části NHL Nikita Kučerov z Tampy Bay se 144 body (44+100).

MacKinnon, člen vítězného týmu z mistrovství světa v Praze 2015, se vedle jiného blýskl i sérií 35 domácích zápasů od začátku sezony, v nichž dokázal bodovat. Připsal si během ní 77 bodů (29+48). Delší takovou šňůru měl v historii NHL na kontě jen legendární Wayne Gretzky se 40 střetnutími v dresu Los Angeles během ročníku 1988/89. V 11 duelech play-off nastřádal tahoun ofenzivy Avalanche 14 bodů (4+10).

"Za těch 11 let (v NHL) mi všichni ti různí spoluhráči pomohli k tomu, abych se stal tím, kým jsem dnes. Nestalo se to teď za jednu sezonu. Nebylo to něco, co by přišlo mávnutím kouzelného proutku. Je opravdu spousta lidí, kterým byl za to mohl poděkovat. A nějakou dobu by to trvalo, než bych je vyjmenoval," řekl MacKinnon.

V dějinách Avalanche je třetím hráčem po Peteru Forsbergovi (2002/03) a současném týmovém prezidentovi Joeovi Sakicovi (2000/01), který Hart Trophy získal. Sakic byl také dosud jediným hokejistou Colorada, jenž se zapsal mezi vítěze Ted Lindsay Award.

"Pokaždé, když jste ve stejné společnosti jako Joe, je to cool," pochvaloval si MacKinnon. "Je zábavné prožívat tolik věcí v kariéře stejně jako on. On je vážně legenda, jeden z mých nejoblíbenějších hráčů z dob, kdy jsem vyrůstal. Je to super," dodal.

Telefonicky mu gratulovali vedle jiných Gretzky a také Sidney Crosby. Gretzky vyhrál Hart Trophy osmkrát, Ted Lindsay Award pětkrát. Crosbyho součet je 2+3.

"Každý z hráčů, kteří byli mými idoly, má na těchto trofejích své jméno. Být součástí této společnosti je neskutečné. A když se pak na vašem telefonu objeví jméno Wayne Gretzky, to je tedy něco. Vždyť na těch trofejích je jeho jméno napsané asi stokrát," smál se MacKinnon.

Členem prvního All Star týmu se stal poprvé. V elitní sestavě ho doplňují Hellebuyck v brance, beci Roman Josi (Nashville) s Quinnem Hughesem a v útoku Kučerov s Artěmijem Panarinem z New York Rangers.

Pastrňák, který se stal na konci další velmi povedené sezony v květnu v Praze poprvé v kariéře mistrem světa a dal vítězný gól ve finále proti Švýcarsku, byl členem prvního All Star týmu NHL v letech 2020 a 2023, letos je poprvé ve druhém výběru.

Hokej fokus podcast: Šampioni z Floridy, budoucnost Edmontonu a preview draftu NHL

26. Červen 2024 - 10:55

Šampiony letošního Stanley Cupu jsou Florida Panthers, kteří v sedmizápasové sérii udolali Edmonton Oilers. Jaké bylo finále play-off NHL a co bude s oběma týmy dál? Nový díl Hokej fokus podcastu hodnotí také nedávné hráčské výměny, smlouvu Filipa Hronka nebo vyhlídky před nadcházejícím draftem. O tématech diskutují Tomáš Řanda a Matěj Hejda.

ODEBÍREJTE HOKEJ FOKUS PODCAST NA YOUTUBE KANÁLE ČT SPORT

Stáhněte si Hokej fokus podcast ve formátu mp3.

Podcasty webu ctsport.cz najdete v aplikacích Apple Podcasts - RSS - Soundcloud - YouTube nebo Spotify

Hokej fokus podcast

I. část: Hodnocení finálové série Stanley Cupu (0:00).
II. část: Zajímavé hráčské výměny a preview draftu (28:03).

Hudba použita ze skladeb:
Bam Bam – Oro Flash
Black Ant – Michael Vendette

ŽIVĚ Hokej fokus podcast: Šampioni z Floridy, budoucnost Edmontonu a preview draftu NHL

26. Červen 2024 - 10:55

Šampiony letošního Stanley Cupu jsou Florida Panthers, kteří v sedmizápasové sérii udolali Edmonton Oilers. Jaké bylo finále play-off NHL a co bude s oběma týmy dál? Nový díl Hokej fokus podcastu hodnotí také nedávné hráčské výměny, smlouvu Filipa Hronka nebo vyhlídky před nadcházejícím draftem. O tématech diskutují Tomáš Řanda a Matěj Hejda.

Hokej fokus podcast

I. část: Hodnocení finálové série Stanley Cupu.
II. část: Zajímavé hráčské výměny a preview draftu.

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!