Dokonáno jest! Po roce opět v předkole

Autor: zděnda - Datum: 22 únor 2008

Poslední kolo základní části mělo rozluštit hádanku, které dva týmy z tria Kladno, Plzeň, Vítkovice si zahrají vyřazovací boje a na koho zbude černý Petr a spadne do play outu. Všeobecně se očekávalo, že smutnit bude Ostrava, ale nám to bylo fuk, nás zajímalo Kladýnko. V cestě stály Pardubice a i když někteří spekulovali, že by nám to mohly nechat, byla tu i druhá varianta a sice, že nás stáhnou sebou dolů. Takže myslím, že jistou motivaci přeci jen měli.

Do zápasu o všechno jsme nastoupili s Koprem v bráně a s připraveným Orim na střídačce. Tento tah se nakonec vyplatil, ale pojďme si to projít pěkně po pořádku. Stejně jako v minulých utkáních jsme nenechali nic náhodě a od začátku diktovali tempo. Již v 5. minutě zatáhli perníkáři za záchrannou brzdu a za faul na Tomajka šli do čtyř. Nabídnutou výhodou jednoho muže jsme pohrdli, ale i nadále naši předváděli útočný hokej a pěkné hokejové momenty. Například když v 9. minutě jel sám na hostujícího gólmana Radek Bělohlav. Nicméně po sérii slibných příležitostí na kostce svítilo stále 0:0. Další příležitostí byla přesilovka v minutě čtrnácté, ale nebylo z toho zase nic, naopak v oslabení mohli skórovat hosté, naštěstí neměli přesnou mušku. Po chvíli se situace obrátila, ale Pardubice svou přesilovku pohřbily a byly téměř neškodné. Do konce třetiny se zásadního nestalo nic a tak shrnuto podtrženo, byli jsme lepší až na tu koncovku. Od začátku prostřední části jsme měli možnost vidět docela jiné Pardubice, které se nám vyrovnali a rázem to bylo pro diváka zajímavější. Hra se přelévala na obě strany, ale buď zaúřadovali skvěle oba gólmani nebo měli útočící hráči upilovanou mušku. Galapředstavení předváděl asistent hostí Lubina, když si svými výkony na střídačce říkal o angažmá v nějakém kvalitním nekonečném seriálu. Postupem času nám dávali Pardubáci celkem zabrat a jen díky Koprovi jsme drželi čisté konto. Tlak hostí vyústil v náš faul a Trončinský si šel podruhé v zápase odfrknout. Přesilovku jsme srdnatě ubránili a dále se snažili ujmout vedení. V 37. minutě měli pardubičtí hráči menší zkrat a nabídli nám hned dvojnásobnou přesilovku. Trenérské duo Pardubic sice ironicky tleskalo, ale možná tak sami sobě, protože nebylo co řešit. První přesilovková formace záhy vymíchala tři perníkáře a osvědčené duo P+P zařídilo vedení. Prochy střílel, Patýz přes pásmo nabíjel. Hned zkraje třetí třetiny bylo opět veseleji, když Kalič chytře dorazil za Lašáka pokus Radka Bělohlava. Tento gól nám dal klid a zápas pokračoval v naši režii. To platilo až do 49. minuty, kdy na trestnou usedl právě Kalič a Pardubice dostaly možnost korekce. Snažily se o to velmi pěkně, ale v naší bráně stál Kopr a ten tuto možnost nepřipustil. Nikdo už se nikam moc nehnal, a i když šance měli útočnici na obou stranách, skóre zůstalo nezměněno. Celý zimák již tušil, že Kladno v předkole play-off chybět nebude. Toto ještě více stvrdil Tomáš Horna, když přelstil Lašáka střelou pod víko a když se o tom po telefonu přesvědčil i sudí Šindler, bylo rozhodnuto. Do konce zápasu jsme se nechali ještě jednou vyloučit, na což Pardubičtí zareagovali hrou bez brankáře, ale ani ta jim ke gólu nepomohla. Naopak mohl do prázdné brány poslat puk skvěle hrající Frolda, ale šlo to těsně mimo. Byl konec, bylo jasno, předkolo začneme doma s Plzní. Někoho tenhle soupeř potěšil, někoho méně, každopádně drama o minimálně třech dějstvích začne na zimáku 24. 2. 08 v neděli netradičně již v 17:00. Držte pěsti a vy bezchybní, snažte se nepískat a neřvat na vlastní hráče. Díky!

CHYSTÁME SE

na Vsetín do Brna

Doprava individuálně.

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!